Rukometaši Slobode u zadnjim sekundama izgubili od Borca M:tela u Banjoj Luci

Rukometaši Borca M:tela, nakon triler završenice, savladali su večeras u dvorani “Borik” Slobodu iz Tuzle 20:19 (10:6), čime su se vratili na lidersku poziciju Premijer lige BiH.

Zbog smrti velikana banjalučkog rukometa Zlatka Saračevića, prije utakmice nije puštena muzika u “Boriku”, a meč je počeo minutom ćutnje.

Neuporedivo čvršća igra u odbrani, uz sedam odbrana Podasimova, od čega i jedan sedmerac, omogućili su “crveno- plavim” da, nakon uvodnih minuta ispitivanja snaga, grade prednost i na odmor odu sa četiri gola viška, 10:6.

Čvrstu igru vidjeli smo i u nastavku. U 45. minutu, gosti prilaze na dva gola zaostatka, 15:13, ali u naredna dva minuta igrači Borca m:tel vežu dva gola i u 47. minutu ponovo imaju plus četiri, 17:13. Istom serijom odgovaraju Tuzlaci i ne dozvoljavaju domaćim da prelome susret.

U posljednjih sedam minuta ušlo se sa prednošću “crveno-plavih” 19:16, a gosti nakon dva gola Klisa i jednog Bečića dolaze do poravnanja – 19:19.

U posljednjem napadu Savo Slavuljica postavlja konačan rezultat i osigurava važnu pobjedu za svoj tim, dok Sloboda može da žali za propuštenom prilikom da se neporažena vrati iz Grada na Vrbasu.

U ekipi Borca M:tela Miloš Nježić je potigao 6, Aleksandar Miličević 5, a Slavo Slavuljica 4 gola.

Golove za Slobodu, koja je nastupila bez povrijeđenih, najboljeg igrača, Alena Ovčine, te Mirze Jusufovića, strijelci su bili: Anes Bečić 8, Emir Suhonjić i Edin Klis po 4, Damir Halilković 2 i Luka Đorđević 1.

Sloboda u subotu igra derbi narednog kola u kojem se sastaje s drugoplasiranom Slogom iz Doboja. (tl)