Rukometaši Slobode u prvenstvu krenuli pobjedom u Gornjem Vakufu (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode “preboljeli” su poraz protiv Grka u EHF Cupu i večeras su u zaostaloj utakmici 1. kola ubjedljivo u gostima pobijedili ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa rezultatom 33:23 (17:10).

Tuzlanski tim rezultatski se odvojio nakon 9:6 u 17. minuti, kada su serijom 0-6 otišli na nedostižnih 15:6 u 26. minuti što je bila razlika koja se, uglavnom, održavala do samog kraja utakmice.

Sloga je nešto popravila bilancu do krja poluvremena, ali u nastavku je sve opet bilo kako su željeli igrači trenera Zorana Kastratovića.

Ovčina je u 39. minuti povećao prednost na +10 i tu se priča, otprilike, završila. Do kraja susreta bilo je prilike da se okušaju i mlađi igrači, a konačan rezultat iz “sedmerca” postigao je Milkunić.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Biljaka sa 9 golova, koliko je u ekipi Slobode postigao i Bečić, dok je Suhonjić postigao 8, a Ovčina postigao gol manje.

Mrežu domaćina pogađali su još Barjaktarović 4, Nikolić 2, dok su po gol postigli Milkunić, Vuković i Đurović.

Naredni susret Sloboda igra u 3. kolu protiv Izviđača CO u Ljubuškom (subota, 19,55 sati – prenos na BHT1), dok će zaostali susret s Vogošćom odigrati iduće srijede u Mejdanu.

Dodajmo na kraju da će druga ekipa Slobode u Prvoj federalnoj ligi susret protiv Žepča odigrati u Mejdanu u  nedjelju od 17 sati. (tl – Foto: Screenshot)