Rukometaši Slobode u Mejdanu nadigrali dobojsku Slogu, Milkunić zabio 8 golova (Foto)

zaostala utakmica 14 kola premijer lige bih rk sloboda - rk sloga d
Muharem Milkunić je večeras bio izuzetno raspoložen, te je zabio 8 golova (Foto: D. Zabuš)

Rukometaši tuzlanske Slobode u zaostalom susretu 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su u dvorani Mejdan savladali dobojsku Slogu rezultatom 35:23. Na poluvremenu crveno-crni su imali prednost 16:12.

Sloboda je cijelu utakmicu bila konkretniji rival i konce utakmice imala u svojim rukama.

Poslije prvog poluvremene Sloga je imala koliko-toliko rezultatski priključak, a u nastavku je Sloboda stigla do dvocifrene prednosti i ubjedljive pobjede.

U ekipi crveno- crnih istakao se Muharem Milkunić sa osam pogodaka. U listu strijelaca upisali su se i Haris Buljina (6), Enes Skopljak (5), Mario Pavlak (3), Ante Dragičević, Mirko Mišetić, Marino Gabrieri i Nikola Grubić sa po dva pogotka te Marko Lukić, Renato Čajić, Vladan Lončar, Aleksandar Kurteš.

Radomir Stojanović ui Nikola Stjepanović bili su najefikasniji u ekipi Sloge sa po 6 golova.

Poslije ove pobjede Sloboda se na tablici Premijer lige popela na 5. mjesto sa 14 bodova (utakmica manje) koliko imaju i Leotar i Krivaja iz Zavidovića.

U idućem redovnom kolu Sloboda će u subotu biti gost Konjuha u Živinicama, a nakon toga (srijeda, 28. februara) odigrat će u Mejdanu drugu zaostalu utakmicu protiv Krivaje iz Zavidovića. (tl)