Rukometaši Slobode u finišu slomili otpor Dobojlija (Foto/Video)

Rukometaši Slobode nastavili su niz pobjeda. U okviru 25. kola Premijer lige BiH danas su u dvorani Mejdan u Tuzli pobijedili Slogu iz Doboja rezultatom 28:26 (12:11).

U “tvrdoj” utakmici, s veliki brojem izjednačenja rezultata i rijetko kada s više od gola prednosti za jednu ili drugu ekipu, osim na početku kada su domaći poveli 8:3 (15. minuta),  Sloboda je serijom 3-0 u zadnje tri minute od minusa (25:26) došla do relativno ubjedljive pobjede.

Uporni gosti u drugom su poluvremenu dva puta poveli, a posljednji put u 57. minuti (25:26). Nakon dvije odbrane golmana Zdravka Čajića, ekipa Siniše Markote dobila je “vjetar u leđa” i s dva gola Ovčine i jednim Bečića došli su do 16. pobjede u prvenstvu.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 9 (6), Bečić 7 (1), Suhonjić i Bubić po 4, Jusić 2, Đorđević i Đukić po jedan gol.

U ekipi Sloge prednjačili su Trifunović sa 8 (6) i Peštić sa 7 golova.

Poslije ovog kola, “solari” su učvrstili 2. poziciju na tabeli sa 35 bodova (16 3 5), dok je Sloga na 9. mjestu sa 19 bodova (9 1 14). (mp – Foto: Darko Zabuš)