Rukometaši Slobode slavili u Kaću protiv Jugovića

Pripremajući se za početak nove takmičarske sezopne, rukometaši tuzlanske Slobode večeras su gostovali u Kaću protiv Jugovića i zabilježili su pobjedu rezultatom 24:27 (9:13).

Bila je ovo četvrta pobjeda Tuzlaka u pet kontrolnih utakmica od početka priprema, uz jedan remi.

“Crveno-crni” su protiv renomiranog kluba vodili od početka do kraja susreta. U prvom poluvremenu s najviše 7:11 (26.minuta), te u drugom 9:15 (33.).

Strijelci za sastav trenera Zorana Kastratovića bili su Suhonjić 6, Bečić 5, Nikolić 4, dok su po dva gola postigli Đorđević, Milkunić, Ovčina i Bajraktarović.

U ekipi Jugovića po četiri gola postigli su Kočić, Travar i Došen.

Sutra će Sloboda šestu pripremnu utakmicu odigrati protiv Proletera u Zrenjaninu, nakon koje se vraća u Tuzli i nastavlja pripreme za “generalku” protiv Spačve iz Vinkovaca (4. septembra).