Rukometaši Slobode slavili protiv Iskre i napravili veliki korak ka polufinalu Kupa BiH

Rukometaši tuzlanke Slobode načinili su veliki korak za polufinalu Kupa BiH.

Oni su večeras u Bugojnu pobijedili Iskru rezultatom 27:23 (16:11), a s obzirom da je revanš kroz sedam dana u Tuzli, može se sa sigurnošću tvrditi da su skoro s obje noge na završnici ovog takmičenja.

Sloboda je odlično odigrala prvo poluvrijeme i stekla prednost od pet golova (16:11).

Bugojanci su u nastavku osjetno smanjili prednost, ali je posljednjih desetak minuta ponovo bio u znaku tuzlanskih rukometaša koji su u 53. minuti imali pet golova prednosti (25:20) i prednost nisu ispuštali do kraja.

U domaćem timu po 6 golova postigli su Semir Zvekić i Nikola Bečejac, dok su za Slobodu pogađali: Darko Ilić i Emir Suhonjić po 5 puta, po 4 gola postigli su Harun Đulić i Sedžad Abdurahmanović, 3 gola postigao je Kerim Torlaković, po 2 Amer Denjo i Enes Skopljak, dok su po jedan gol zabili Jovan Talevski i Rashit Kayumov.

Revanš susret igra se u subotu, 15. februara u dvorani Mejdan s početkom u 19 sati. (mp, tl – Foto: Arhiva)