Rukometaši Slobode sedmom uzastopnom pobjedom zaustavili Skaute (Foto)

U Premijer ligi BiH za rukometaše više nema neporaženih ekipa!

Nakon 19 utakmica u ovom prvenstvu i 17 pobjeda i dva remija lider Izviđač iz Ljubuškog kapitulirao je u Mejdanu, prema nekim podacima, nakon serije od 30 utakmica bez poraza u zadnje dvije sezone.

Razigrana “laka konjica” trenera Pere Miloševića, koji je u potpunosti nadigrao suparnika Tonija Čolinu, slavila je rezulatom 39:35 (17:14).

Ovo je ujedno sedma uzastopna pobjeda crveno-crnih, a peta u “proljeće”, kojom su pokazali da su u ovom trenuku u najboljoj formi i sa 27 bodova već su u grupi klubova koji pretenduju na Evropu.

Utakmica je protekla u znaku nevjerovatnih Benjamina Čičkušića i Harisa Buljine. Prvi je zabio 12 golova, ali je oduševio i fenomenalnim asistencijama kojima je dizao publiku na noge. Izvanredno je sarađivao s Buljinom koji je susret okončao sa 11 golova.

No, cijela ekipa domaćih odigrala je susret u velikom stilu, računajući i golmane Demirovića (9 odbrana) i Borozana (3 odbrane, od kojih jedan “sedmerac”).

Derbi je bio takav samo do 20. minute (9:9), kada počinje rukometni ples majstora iz Mejdana. U 25. minuti Mišetić vodi domaće na 15:11, a gosti preko Pavlovića smanjuju na 16:14 i to je sve što su Skauti uradili u Mejdanu.

Nakon poluvremena (17:14) na parketu je postojala samo “crveno-crna” ekipa, rezultat se dizao, Čičkušić, Buljina, Pavlak, Suhonjić i Bečić zabijaju iz svakog napada i u 50. minuti domaći odlaze na +9 (35:26).

Povreda i kratak boravak van terena Čičkušića, te malo opuštanje “slavljenika”, omogućavaju gostima da osjetno ublaže poraz, ali ništa više od toga, te da ipak u 20. kolu potpišu prvu kapitulaciju.

Sloboda je tako u drugom dijelu prvenstva riješila u svoju korist vrlo ubjedljvo sve derbije do sada, a nadamo se da će tako i nastaviti.

Strijelci za Slobodu: Čičkušić 12 (2), Buljina 11, Pavlak 6, Suhonjić i Bečić 3, te po jedan Mehinagić, Vujović, Mišetić i Georgijevski.

U ekipi Izviđača CO 11 goova postigao je Pavlović (6),  Vukšić 9, Šaravanja 8, Češko 4, Bošković 2 i Ljubić 1.  (TL – Foto: Darko Zabuš)