Rukometaši Slobode na oproštaju od publike izrešetali mrežu višestrukog prvaka države! (Foto)

U susretu 14. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u Maloj dvorani Mejdana ekipa Slobode pobijedila banjalučki Borac m:tel rezultatom 36:26 (18:11).

Ovo je bila posljednja utakmica Tuzlaka pred domaćim navijačima u ovom dijelu sezone i doista je oproštaj bio spektakularan.

Odigravši jednu od najboljih utakmica u prvom dijelu sezone, Sloboda je deklasirala ekipu protiv koje, od povratka u Premijer ligu, nije imala mnogo trenutaka radosti.

Već u 18. minuti ekipa trenera Pere Miloševića vodila je s pet golova prednosti (10:5, gol sa 7 metara Čičkušića).

Čičkušić je i zaključio prvo poluvrijeme pogotkom za 18:11, mada su domaći imali još dva napada za veću razliku, ali su u “ziherima” gađali protivničkog golmana.

Ista slika, isto odstojanje, rekli bismo, bilo je i u drugom poluvremenu, s tim što je prednost “lake konjice” permanentno rasla. U 49. minuti na semaforu je pisalo 28:18, što je, ujedno, bila najveća prednost domaćeg sastava. Isti omjer bio je i na kraju utakmice u kojoj je publika zaista uživala.

Strijelci za Slobodu: Čičkušić 9 (5), Bečić 7, Ovčina 5, Barjaktarović i Suhonjić po 4, Buljina 3, dok su po jedan gol postigli Đukić, R. Čajić, Pirić i Jusić.

Za Borac m:tel su najčešće pogađali Nježić 6 (6), Kalamanda 4, te Perić, Knežević i Draganić po 3 puta.

Nakon ove utakmice Sloboda ima 15 bodova i još je u konkurenciji za Evropu, dok je Borac m:tel ostao na 12 bodova i blizu je zone ispadanja.

U posljednjem susretu polusezone Sloboda je gost posljednjeplasirane ekipe Kaknja. (TL – Foto: Darko Zabuš Zaks)