Rukometaši Slobode drugi put zaredom osvojili Kup BiH (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode po drugi put zaredom osvojili su trofej Kupa BiH.

U finalu završnog turnira, odigranom u dvorani Mejdan, Sloboda je pobijedila ekipu Vogošće Poljine Hills rezultatom 27:22 (12:13).

Jučer je Sloboda u odličnoj utakmici u polufinalu slavila protiv Izviđača CO rezultatom 29:25, dok je Vogošća pobijedila Gračanicu 26:25.

U prvom poluvremenu tokom finala dominirala je Vogošća koja je u jednom trenutku imala prednost od četiri gola (7:11).

Sloboda je u finišu uspjela smanjiti prednost Vogošćana na samo gol razlike – 12:13.

U nastavku druga slika. Sloboda je zaiugrala kao preporođena, s iznimno dobrom odbranom. Golom Bečića u 33. minuti sa 7 metara Tuzlaci poveli 14:15 i poslije toga samo je još jednom rezultat bio u egalu (15:15. – 34. minuta).

(Ovako je izgledala svlačionica Slobode prije finala)

Od trenutka kada je Bečić u 38. minuti ponovo pogodio sa 7 metara i odveo svoj tim prvi put na prednost veću od jednog gola (15:17), više nije bilo nade za protivnika. Kada je Klis u 42. minuti povećao na 19:16, bilo je jasno da “laka konjica” nezadrživo ide ka novom naslovu pobjednika Kupa BiH.

Vrlo važan trenutak dogodio se u 46. minuti kada je Tufekčić postigao najljepši gol susreta, na asistenciju Klisa, za 18:21, a odmah zatim Dražen Stojanović brani “sedmerac” Dušku Čelici.

U 51. minuti Klis popstiže pogodak za velikih 18:22 i već se nazirala velika pobjeda igrača sjajnog trenera i stratega Davora Kadića.

Damir Halilković je u 54. minuti pogodio za 25:20 i sve je bilo riješeno. Gosti su za posljednjih deset minuta postigli samo dva, a domaći pet i to je bilo to – Kup je ostao u Tuzli!

U redovima Slobode Adnan Tufekčić i Edin Klis su postigli po šest golova, dok je kod Vogošće šest pogodaka postigao iskusni Duško Čelica.

Najbolji strijelac turnira je Edin Klis sa 19 golova, a najbolji je igrač turnira Emir Suhonjić, dok je za najboljeg golmana proglašen Damir Efendić (Vogošća).

Slavlje u Mejdanu, ali i u Tuzli tek je počelo! (M. Petrović – Foto: Darko Zabuš)