Povijesni rezultat: Rukometaši Slobode bolji od Klaksvika u oba meča i u 2. kolu idu na Izraelce (Foto/Video)

Rukometaši tuzlanske Slobode ostvarili su povijesni rezultat pobijedivši danas u uzvratnom susretu European Cupa ekipu Klaksvika s Farskih otoka rezultatom 23:18 (17:11), čime su prvi put na međunarodnoj sceni prošli prvo kolo.

Podsjećamo, Tuzlaci su jučer u prvoj utakmici 1. kola savladali Farane rezultatom 30:19 (15:7), tako da u današnjoj utakmici nije bilo previše “krvavih koljena”.

Uspjeh je tim veći kada se zna da je Sloboda oba susreta odigrala bez važnih igrača –  Marija Pavlaka, Vladana Lončara, Rene Čajića i Harisa Buljine, koji su povrijeđeni.

Nevolja više za trenera Tuzlaka, Mirka Mikića, svakako je povreda Gabrijela Mišetića u 55. minuti, kada je iznesen na nosilima, a još nije poznato o kakvoj se povredi radi.

Sloboda je u prvom poluvremenu igrala snažno koliko je trebalo i nakon 6:5 u 10. minuti počelo je rezultatsko odvajanje. Poluvrijeme je završeno sa šest golova prednosti za domaći tim (17:11), dok je u drugom poluvremenu Mikić šansu pružio i igračima sa manjom minutažom, pa su gosti s Farskih otoka uspjeli ublažiti poraz.

Ako niste pročitali

EVO KAKO JE BILO U PRVOJ UTAKMICI

Zanimljivo je da igrači Klaskvika u posljednjih 13 minuta, kod rezultata 21:17 postigli samo jedan pogodak, ali se ni domaći nisu iskazali u preciznosti, pa su gledatelji u tom razdoblju vidjeli samo tri gola, ali dosta odbrana golmana.

Treba reći da je sjajno branio čuvar mreže Klaksvika David Henigman koji je upisao 15 odbrana. I golmani Slobode bili su vrlo dobri – Zdravko Čajić je upisao 9 odbrana, dok su vrlo kratko branili Goran Anđelić i Ajnur Omerčić, a oba su upisala po dvije odbrane.

Strijelci za Slobodu: Anes Bečić 6, Marino Gabrieri, Gabriel Mišetić i Emir Suhonjić po 3, Mirko Mišetić, Marko Lukić i Enes Skopljak po 2, dok su Mirza Jusufović i Lazar Janković upisali po 1 gol.

Za ekipu Klaksvika Nikola Bliznov je postigao 5, Samal Tjaldraflotti 3, Vihelm Vilhemsen  i Ludvik Sunnason po 2, te Suni Dalsgaard, Beinir Johannesen, David Danielsen, David Henigman, Martin Eliasen i Brian Slyne po 1 gol.

Izjavu trenera Mirka Mikića možete pogledati OVDJE

Evo šta je poslije utakmice izjavio MARINO GABRIERI najbolji strijelac Slobode sa 12 golova u dva  meča sa Klaksvikom…

U 2. kolu European Cupa Sloboda gostuje 13./14. oktobra u Tel Avivu kod Maccabi Rishon Leziona, koji je bio slobodan u 1. kolu, dok je uzvratni susret sedam dana kasnije u Tuzli. (mp – Foto: Darko Zabuš)

2 0 komentara

1. […] Rukometaši tuzlanske Slobode okončali su večeras u Mejdanu seriju pripremnih utakmica, pobijedivši hrvatskog prvoligaša Osijek rezultatom 27:25 (14:12).Bio je to uzvratni susret dva tima, s obzirom na to da je Osijek u svojoj dvorani, 20. januara, pobijedio tuzlanski sastav identičnim rezultatom (27:25).Ovo je bio četvrti pripremni susret Slobode i druga pobjeda od 8. januara, kada su počele pripreme za nastavak sezone.Osim dvomeča s Osijekom, igrači trenera Mirka Mikića pobijedili su u Valpovu ekipu Valpovke 27:24, dok su u Vinkovcima poraženi od Bjelin Spačve sa 33:25.U večerašnjoj utakmici za Slobodu su pogađali: Pavlak i Knežević po 5, Kurteš 4, Suhonjić 3, Dragičević, Mišetić, Gabrieri i Grubić po 2, te Buljina i Lukić po 1 gol.Strijelac utakmice bio je Osječanin Karlo Vašarević koji je zabio čak 15 golova, dok je Čičak upisao 4 gola.Povezanohttps://tuzlalive.ba/rukometasi-slobode-bolji-od-klaksvika-i-u-drugom-mecu-u-2-kolu-protiv-izraelaca…https://tuzlalive.ba/veliki-uspjeh-rukometasa-slobode-historijski-plasman-medju-16-najboljih-u-ehf-european-cupu-foto/Sloboda se sada okreće službenoj sezoni koja počinje iduće subote, 11. februara, kada u Mejdanu (18 sati), u prvom susretu 4. kola Europa Cupa gostuje kvalitetna ekipa Krke iz Novog Mesta (Slovenija). Uzvratni susret na rasporedu je 18. februara u Novom Mestu. U prethodnim susretima EHF Europa Cupa, Sloboda je eliminisala Klaskvik s Farskih otoka, izraelski Maccabni LeZion (Izraelci nisu nanstupili zbog rata), te turski Spor Toto iz Ankare(mp – Foto: Darko Zabuš Solanski) […]