Rukometaši dižu formu: Pobjeda Slobode na turniru u Osijeku (Foto)

Prvu pobjedu u pripremnom periodu rukometaši tuzlanske Slobode ostvarili su danas na turniru “Osijek 2022”.

Domaćin turnira, novi hrvatski premijerligaš, Osijek, poražen je od Slobode rezultatom 30:31 (15:18), a taj meč ljubitelji rukometa mogli su pratiti u live prijenosu.

Tuzlaci su u 34. minuti imali prednost i od šest golova (15:21), a Osječani su u 58. minuti izjednačili na 29:29.

Ipak, s dva uzastopna gola naš viceprvak je stekao prednost (29:31) za pobjedu, dok su domaćini tek uspjeli ublažiti poraz od boljeg, razigranijeg protivnika, koji je mnogo bolje djelovao nego u susretu ovih ekipa prošle srijede u Mejdanu.

Treba reći i to da su treneri oba kluba, Damir Eklić i Damir Cipurković, miksali sastave, pruživši priliku i mlađima, kako bi sačuvali snage za druge utakmice turnira.

Za Osijek su Zrno i Kuštrim postigli po 5, a Radović i Vašarević po 4 gola.

Strijelci za Slobodu: Buljina i R. Čajić po 5, Bečić i Ovčina po 4, Mehinagić 3, Đukić, Pirić, Milkunić i Borozan po 2, te Suhonjić i Karahodžić po jedan gol.

Drugu utakmicu na turniru Sloboda će odigrati danas u 15 sati također s hrvatskim premijerligašem Moslavinom Kutinom. (mp)