Rukomet: Visočani u Mejdanu prošli kao bosi po trnju (Foto)

U susretu 4. kola prvenstva BiH za rukometaše, u maloj dvorani Mejdana Sloboda je savladala Bosnu iz Visokom rezultatom 34:26 (18:15).

Susret je protekao u dominaciji domaćih igrača koji su poluvrijeme riješili u svoju korist 18:15, mada su u pojedinim trenucima imali veću prednost.

U nastavku je razlika u 35. minuti otišla na 22:16, ali su gosti u 42. minuti zaprijetili smanjenjem rezultata na samo dva gola razlike, kada su imali seriju 0-4 (22:20).

Ubrzo se razlika u snazi i kvalitetu pokazala u pravom svjetlu. Domaći su zgusnuli odbranu, a u napadu su djelovali moćnije, najčešće Ovčina, prvi strijelac utakmice, te je prednost u 57. minuti otišla i na 11 razlike (33:22).

Strijelci za Slobodu:

Ovčina 11 (7), Bečić 9, Suhonjić, Bubić i Jusić po 3, Barjaktarović i Nikolić po 2, te Đurović 1 gol.

Najefikasniji u ekipi Bosne bili su Osmanhodžić sa 10, Harun Sirčo sa 5, te Sead Sirčo 4 gola.

Sloboda je tako došla do druge pobjede, koliko ima i poraza, dok Bosna ostaje na jednoj i tri poraza.

U narednom kolu “ljubičasti” gostuju u Maglaju, protivnika protiv kojeg su u pripremnom periodu počeli seriju kontrolnih utakmica (33:33). (mp – Foto: Darko Zabuš)