Rukomet: U Mejdanu duel Slobode i Osijeka završen bez pobjednika (Foto)

U prvoj utakmici od početka priprema, večeras je tuzlanska Sloboda u dvorani Mejdan remizirala s hrvatskim premijerligašem Osijekom.

Susret je u neizvjesnoj završnici okončan rezultatom 32:32 (17:15).

Sloboda, koju je u odsustvu nedano operiranog Siniše Markote s klupe vodio Damir Cipurković, vodila je od početka do skoro samog kraja.

Nakon 17:15 na poluvremenu, Tuzlaci su u nastavku stekli prednost od 27:22. Ipak, Osječani se nisu predavali nego su dvije minute prije kraja izjednačili na 31:31, a zatim su i poveli 31:32.

U posljednjem napadu Sloboda, koja je nastupila bez nekoliko povrijeđenih igrača, preko Ede Mehinagića izjednačila je na 32:32, a posljednji šut gostiju s prilične udaljenosti nije iznenadio domaćeg  golmana.

Strijelci za Slobodu: Anes Bečić, Alen Ovčina i Edo Mehinagić po 5, Emir Suhonjić 4, Omar Karahodžić 3, dok su po 2 gola zabili Božo Vujović, Eldin Vuković, Renato Čajić, Haris Buljina i Muharem Milkunić.

U ekipi Osijeka najviše su pogađali: Davor Čičak 14, Kuštrim Ninaj 5, te Patrik Begović 4 pogotka.

Prije ove utakmice Gorenje iz Velenja je takodjer u pripremnom susretu pobijedilo Osijek 43:30.

Sutra se od 17 sati u Mejdanu sastaju Sloboda – Gorenje. Ulaz na utakmicu je besplatan, a taj susret se također može pratiti preko YouTube kanala RK Sloboda. (mp – Foto: Darko Zabuš)