Rukomet: Sloga “izrešetana” u Mejdanu, Sloboda na final “fouru” (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode s kamatom su nadoknadili dva gola minusa iz prve utakmice četvrtfinala Kupa BiH (29:31), nakon što su večeras doslovce “izrešetali” dobojsku Slogu pobijedivši rezultatom 36:28 (20:14).

Igračima trenera Davora Kadića nije trebalo dugo da anuliraju prednost Dobojlija iz prve utakmice.

U 16. minuti bilo je 11:7, u 23. minuti 15:10, da bi se na odmor otišlo s vodstvom domaćina 20:14.

U nanstavku je nastavljeno “rešetanje” mreže gostiju, koji niti jednom nisu došli u priliku da zakomplikuju Slobodine planove.

U odbrani su Tuzlaci napravili dobar posao, izvrsno je bilo sve do 46. minute (28:20), a posebno treba izdvojiti “rvače” Halilkovića i Pekića, kao i golmana Stojanovića koji je skinuo više “zicera” i “penal”.

No, cijela je domaća “squadra” ovoga puta odigrala je skoro bez greške, a da se u zadnjih desetak minuta nisu s razlogom opustili, mogli su Slogu ispratiti s više od deset golova razlike, jer je u 52. minuti na semaforu pisalo 31:22.

Valja imati na umu da je Sloga jesenji prvak Premijer lige, te da je do ove utakmice imala skor protiv Tuzlaka 2-1, računajući i prvu kup utakmicu, tako da je sada bilanca došla u “egal” – 2:2.

Ali, Sloboda ide na final four i branit će trofej osvojen prošle godine, upravo u Doboju, kda su nadigrali IZviđača CO iz Ljubuškog (29:28), mogućeg protivnika u završnici takmičenja.

Strijelci za Slobodu: Anes Bečić 9, Edin Klis 8, Emir Suhonjić i Alen Ovčina po 6, Damir Halilković 3, Bakir Pirić 2, te Mirza Jusufović i Adnan Tufekčić po jedan gol.

U ekipi Sloge najčešće su zabijali Vlado Stanković 7, Marko Perović 6, te Arsenije Bubić 5 golova. (M. Petrović – Foto: Darko Zabuš)