Rukomet: Slobodi pripao kantonalni derbi, Konjuh mogao do remija (Foto)

U utakmici 22. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Konjuha iz Živinica rezultatom 27:26 (16:16).

Tvrd je Konjuh voćka čudnovata, ne slomi ga, al (skoro Sloboda) polomi zube – da parafraziramo poznatu Njegoševu izreku.

I doista je favorizovana Sloboda zamalo mogla polomiti zube u susretu sa Živiničanima, u duelu sa 12 izjednačenja rezultata, i u kojem je svaka strana u finišu promašila nekoiliko zicera – Sloboda za ubjedljiviju pobjedu, a Konjuh možda za remi.

U prvom poluvremenu, nakon što su se ekipe smjenjivale u vodstvu od jednog gola, i uz sedam izjednačenja rezultata, Sloboda je prvi put u 17. minuti otišla na +2 (10:8, Ovčina).

No, gosti ne da su se vratili i izjednačili (14: 14 u 26.) nego su pretkraj poluvremena i ponovo došli u vodstvo – 15:16, da bi taj dio utakmice ipak završio u egalu – 16:16.

Slična slika i u nastavku sve do 41. minute kada su “solari” kod rezultata 18:18 napravili seriju od 3-0 i otišli prvi put na +3 (21:18).

U 44. minuti ekipa Siniše Markote je najprije promašila “sedmerac”, a potom i dva puta prazan gol, ali srećom ni gosti nisu iskoristili svoje napade, pa je Đorđević u svom stilu – “slalomom” kroz odbranu ekipe trenera Davora Kadića (nešto kasnije je isključen zbog prigovora) zadržao prednost od 3 gola (22:19).

Kada je nešto kasnije Bubić zabio za 25:21 izgledalo je da je susret “prelomljen” u korist domaćina.

Ali, uporni Živiničani koristili su svaku pogrešku domaćina, pa su u 29. minuti golom Husića došli na samo gol zaostatka – 27:26!

U posljednjih minutu utakmice, Tuzlaci su dva puta promašili s krila, a gosti napad za izjednačenje i tu je bio kraj.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 6 (1), Bubić 5, Suhonjić, Đurović i Bečić po 3, Barjaktarović i Pavlak po 2, dok su po gol postigli Jusić, Nurkanović i Đorđević.

U ekipi Konjuha pogocima su prednjačili Smajić i Husić po 7, te Dautović sa 4 gola.

Dobra i borbena utakmica, ne osobito lijepa (puno tehničkih pogrešaka), nakon koje je domaći tim svoj bodovni saldo povećao na 29 (na 2. poziciji prvenstvene tabele), dok je Konjuh trenutno na 8. sa 18 bodova. (tl – Foto: Darko Zabuš)