Rukomet: Sloboda u seriji pobjeda, Markota još bez poraza (Foto)

Rukometaši Slobode večeras su u Mejdanu, u susretu 13. kola Premijer lige BiH, relativno lako došli do bodova u susretu s bugojanskom Iskrom, pobijedivši rezultatom 36:27 (17:12).

Gosti su otpor pružali u prvom poluvremeneu (6:6  u 11.), pa sve do 18. minute (11:10). Poslije toga uslijedila je serija “lake konjice” od 7-1 (17:11 u 29.), te je pobjeda bila na vidiku.

U nastavku je domaći tim povećavao prednost koja je najviše iznosila u 49. minuti (31:21), tako da su se obistinile prognoze o tome ko je favorit u ovom susretu.

Sloboda je zadržala treću poziciju sa 15 bodova, a valja istači da je ovo bila četvrta pobjeda u nizu, a peti susret bez poraza, otkako je za trenera postavljen Siniša Markota.

Podsjećamo, Markota je Slobodu preuzeo 30. oktobra u Zavidovićima protiv Krivaje (31:31) i od tada Tuzlaci su slavili protiv Gradačca i Iskre u Tuzli, te Sloge u Doboju i Bosne u Sarajevu.

Na večerašnjoj utakmici strijelci za domaće bili su: Bečić 9, Ovčina, Barjaktarović, Bubić i Pavlak po 4, Đukić 3, Đurović, Nurkanović i Đorđević po 2 gola, dok su po jedan postigli Karahodžić i Suhonjić.

U ekipi Iskre najviše golova postigli su Čičkušić i Torlaković po 7, te Previšić 6. (mp – Foto: Darko Zabuš)