Rukomet: Sloboda poražena od Borca, treća utakmica u nizu bez pobjede (Foto)

U susretu 29. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je Banjoj Luci Borac pobijedio tuzlansku Slobodu rezultatom 27:25 (14:13).

Ovo je treća utakmica Tuzlaka u nizu bez pobjede (Sloga i Borac, remi u Mejdanu Maglaj), nakon koje je tim Pere Miloševića pao na 5. poziciju sa 37 bodova, dok je Borac 10-ti sa 31 bodom.

Kraj susreta Borac – Sloboda (Screenshot)

Nakon uvodnih minuta i vodstva Slobode (2:4 u 9.), uslijedio je period od cijelih 10 minuta u kojem gosti nisu postigli pogodak. Za to vrijeme, domaći igrači napravili su seriju 6-0, došli na 8:4 (19.) i poslije prednost nisu ispuštali.

Igrači Slobode (igrali bez povrijeđenog Harisa Buljine) uspjeli su poluvrijeme zav ršiti s golom manjka (14:13).

U 36. minuti su izjednačili na 16:16, ali je ponovo došao “sušni” period, domaći rade 3-0 za pet minuta, a najveće vodstvo ostvarili su u 34. minuti (25:20). Gosti su u finišu susreta samo uspjeli ublažiti poraz.

U ekipi Borca po 5 golova postigli su Perić, Kalamanda i Draganić, a Petrović gol manje, dok su za Slobodu pogađali: Čičkušić 11, Suhonjić i Bečić po 4, Vujović 2, a po jedan gol zabili su Dragičević, Mišetić, Barjaktarović i Z. Čajić.

U posljednjem kolu prvenstva Sloboda u Mejdanu dočekuje ekipu Kaknja. (as, tl)