Rukomet: Sloboda doživjela prvi poraz u Mejdanu (Foto)

U zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH, večeras su u Mejdanu rukometaši Slobode poraženi od Vogošće rezultatom 29:30 (13:15).

Ovo je bila prva domaća utakmica “solara” i odmah poraz, drugi u nizu u prva tri kola.

Kaže se da su golmani pola ekipe, a večeras domaći čuvari mreže jednostavno nisu imali svoju večer. Vrlo mali broj odbranjenih lopti jedan je, ali ne i jedini razlog poraza.

Tuzlaci jednostavno nisu imali rješenje za Duška Čelicu, prvog “topdžiju” Vogošće koji je i kreirao igru, ali i nepogrešivo zabijao. Ako smo vodili dobro statistiku, šutirao je 13 puta i upisao 12 golova od kojih četiri sa 7 metara.

Sloboda koja je vodila sve do 21 minute (11:10), u preostalih devet minuta, što zbog odbrana protivničkog golmana, što zbog “tehničkih grešaka” postigla je samo dva pogotka, te su gosti dobili poluvrijeme sa 13:15.

U nastavku su Vogošćani koristili sve greške domaćih, Čelica je tresao i tresao mrežu, golmani su se smjenjivali, ali bez velikog uspjeha. Ni, odbrana  nije bila čvrsta, tako da se sticao utisak da će bivši reprezentativac, unatoč višku kilograma, pogoditi kad god hoće.

Njegovom zaslugom, prvi put je Vogošća otišla na četiri gola prednosti u 47. minuti (20:24) i već tada se nazirao poraz ekipe Zorana Kastratovića.

Ipak, u posljednje dvije minute ušlo se s rezultatom 27:28. Domaći minutu i sedam sekundi prije kraja imaju igrača manje, ali i kontru. No, gube loptu, a gosti iz “sedmerca” (a ko drugi nego Čelica!) osiguravaju dva boda (28:30) pola minute prije kraja. Tuzlaci su uspjeli u zadnjim sekundama jedino ublažiti poraz.

Još sve nije za alarm, jer je prvenstvo u ranoj fazi, ali zabrinjava igra s dosta pogrešaka koja je u zadnje četiri utakmice donijela tri poraza, od kojih i onaj bolni protiv Drame 1986 u EHF kupu.

Strijelci za Slobodu: Suhonjić i Bečić po 5, Ovčina, Barjaktarović i Nikolić po 4, Đorđević 3, Đukić 2, te po jedan Bubić i golman Borozan.

Osim Čelice sa 12 golova, u ekipi Vogošće Jelačić sa 5, te Ombaša sa 4 gola. (mp – Foto: Darko Zabuš)