Ovčina tri sekunde prije kraja donio Slobodi bod u Zavidovićima, debi Markote

U vrlo zanimljivom i do kraja neizvjesnom susretu, večeras su u Zavidovićima, u 8. kolu Premijer lige BiH, domaća Krivaja i tuzlanska Sloboda odigrali bez pobjednika – 31:31 (14:15).

Koliko je susret bio zanimljiv govori i činjenica da nijedna ekipa nije imala prednost veću od dva gola.

Sloboda je u prvom poluvremenu imala minimalnu prednost, najviše 12:14, da bi poluvrijeme riješila u svoju korist sa 14:15.

U nastavku je Krivaja u 39. minuti izjednačila (20:20), Sloboda je još par puta imala vodstvo. U 45. minuti kod rezultata 23:25 imla je priliku prvi put da povede s tri gola, ali su u napadu izgubili loptu.

Od 49. minute, kada su izjednačili na 25:25, domaći rukometaši su stalno bili u prednosti od jednog gola. Faktički, igralo se gol za gol.

Salkić je 40 sekundi prije kraja pogodio za 31:30, ali je Ovčina tri sekunde prije kraja s krila zabio za izjednačenje 31:31 i donio svojoj ekipi važan bod, treći u gostima, a ukupno sedmi u osam kola.

Bio je ovo debitanstski nastup novog trenera Slobode Siniše Markote, koji je na klupi naslijedio Zorana Kastratovića, odnosno Nedima Đuga, koji je vodio ekipu na dvije utakmice, a sada je opet u stručnom štabu Slobode.

Za Slobodu su večeras pogađali: Emir Suhonjić i Anes Bečić po 8 golova, Alen Ovčina je postigao 7, Arsenije Bubić 3, po dva su zabili Bogdan Đurović i Luka Đorđević, a jedan Mario Pavlak.

U ekipi Krivaje Ismar Salkić je postigao 11 golova, Eldar Mehić 7, a Faris Čolaković 5. (mp)