Rukomet: Gradačac u derbiju Prve federalne lige bolji od Čelika

Rukometaši Gradačca jedina su ekipa Prve federalne lige – Sjever, koja je poslije 7 kola ostvarila maksimalan učinak.

U derbiju kola, igrači trenera Dade Doborca večeras su u Sportskoj dvorani Gradačačkog sajma pobijedili zenički Čelik rezultatom 28:26 (14:15).

Iako su cijelo prvo poluvrijeme vodili, na trenutke s četiri gola prednosti, domaći su u finišu poluvremena dopustili gostima da prvi dio susreta riješe u svoju korist – 14:15.

Ipak, u nastavku utakmice momci iz Gradačca uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist. Pred sam kraj susreta mogli su prednost povećati na tri gola, ali nisu iskoristili napad.

U ekipi Gradačca Adi Omeragić je postigao 6, a Kerim Torlaković 5 golova, dok su po tri postigli Harun Hamzabegović, Edin Zrnić, Harun Đulić i Ensar Mehić.

Golman domaćih Samir Halilković upisao je 14 odbrana i bio je ključna figura u pobjedi domaćeg sastava.

U ekipi čelika Mirza Dervenčić je postigao 9, a Aldin Begagić 4 gola. Golman čelika Muhić upisao je 9 odbrana.

Poslije ovog kola Gradačac ima 14 bodova (7-7), dok Čelik ima dva boda manje. (mp – Foto: Arhiva)