Rudar otkinuo bod Sarajevu i pokvario rođendansko slavlje navijača

Ekipa Sarajeva je priredila novo razočarenje svojim navijačima na Koševu, i to u danu u kojem su bordo fanovi priredili prelijep ambijent na sjevernoj tribini povodom proslave 75. rođendana kluba. Rudar je uspio osvojiti bod u današnjem susretu protiv bordo tima.

Već u uvodu utakmice 15. kola m:tel Premijer lige BiH, bordo tim je uspostavio terensku inicijativu. Odličnu šansu domaći su imali u devetoj minuti, ali Varešanović i Ahmetović nisu uspjeli ugurati loptu u gol Rudara nakon ubačaja Pidre, odbrana gostiju praktično sa linije otklanja opasnost.

Svega dvije minute kasnije Sarajevo dolazi u vodstvo. Iz kornera je ubacio Pidro, odlično skočio Lazić i postigao svoj prvi ovosezonski pogodak.

Nakon toga uslijedile su nove prilike za izabranike Gorana Sablića, ali nisu ih iskoristili Pidro i Šabanović, što je Rudar kaznio u 31. minuti. Bila je to odlična kontra Prijedorčana, Zekanović centrirao za Amoaha, a napadač iz Gane rutinski proslijedio loptu u gol Sarajeva.

Već na početku drugog poluvremenu nova prilika za domaće. Bodul je nakon driblinga uputio udarac iz mrtvog ugla, lopta se odbila od Topolovića u stativu, Rudar je imao sreće.

Stvari su se pogoršale za domaće u 63. minuti, kada je strijelac Lazić zbog nepromišljenog faula nad Clarismarijom dobio drugi žuti karton i ostavio tako saigrače na cjedilu.

S igračem više Rudar je stvorio nekoliko dobrih prilika u nekoliko narednih minuta, ali Pidro je odlično blokirao Jakupovića u čistoj šansi, a zatim je i Kulenović upropastio obećavajuću akciju gostiju.

Do kraja utakmice Sarajevo je i pored brojčane inferiornosti pokušavalo izjednačiti na sve načine, ali igra domaćih je bila bezidejna, dok su Prijedorčani šansu čekali iz kontranapada. Rezultat se ipak nije mijenjao, ostalo je 1:1.

Uz posljednji zvižduka sudije uslijedile su i salve zvižduka sa tribina, upućene igračima i stručnom štabu bordo tima…

Sarajevo – Rudar 1:1 (Lazić 9′ – Amoah 31′)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk). Crveni karton: Lazić (Sarajevo).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Kurdić, Dupovac, Šabanović, Lazić, Đokanović (Ramić), Palić (Hebibović), Varešanović (Velkoski), Bodul (Bagarić), Ahmetović (Dervišagić).

RUDAR: Topolović, Sadiku, Pavlović, Pekija, Burazor, Zekanović, Bilbija (Danilović), Asani (Jakupović), Dojčinović, Amoah (Clarismario), Kulenović (Knežević). (SCS, tl)