Revanš u pet setova: Odbojkašice Slobode u gostima savladale Centar ORT!

Odbojka, 8. kolo, Centar ORT, Sloboda

(Meč između Centar ORT-a i Slobode trajao je 131. minutu – Foto: TL, arhiva)

Izuzetno dramatična bila je utakmica 8. kola Premijer lige za odbojkašice, odigrana večeras u dvorani “Goran Čengić” u Sarajevu, u kojoj je ekipa Centar ORT-a poražena od tuzlanske Slobode rezultatom 2:3 (25:20, 25:23, 23:25, 24:26, 9:15).

Tuzlanke su se na taj način u potpunosti revanširale Sarajkama za poraz u polufinalu Kupa Federacije BiH, kada sum, da podsjetimo, u Mejdanu sklavile s 1:3 i plalsirale se u finale ovog takmičenja i, ujedno, u polufinale Kupa BiH.

Ovakav rasplet teško se mogao naslutiti nakon dva seta u kojem su poslije velike borbe domaće povele 2:0, oba su trajala po 25 minuta..

Tada je uslijedio preokret, dobra igra gošći na svakom dijelu terena. Borba za svaku loptu, dobar prijem servisa, “vrilo” je na mreži, i “kuhalo”. Treći set je nakon 29 minuta pripao ekipi trenera Armina Derviševića.

Još napšetije je bilo u četvrtom koji je trajao najduže, čak 37 minuta, u kojem su “crveno-crne” slavile 24:26 i izjednačile na 2:2.

U petom su nastavile istim tempom, domaće su posustale, na kraju vrijedna, ali zaista teško ostvarena pobjeda Slobode 2:3 i dva osvojena boda. Meč je trajao 2 sata i 11 minuta!

U pobjedničkoj ekipi najviše poena osvojile su Nastja Ilić (21), Selma MUlahalilović (14), Amina Zukić (8), te Ajla Gosić (5).

U sastavu domačćina Tamara Ćešić “ubrala” je 20, a Adna Kurbagić 17 poena.

Sloboda je trenutno na 8. poziciji prvenstvene tabele sa 7 bodova (omjer 2-6), Centar ORT je mjesto više sa 8 bodova.

U ovom kolu Igman je na Ilidži bio bolji od Kule Gradačac 3:1, te su ova dva tima zamijenila mjesto na tabeli: Igman je treći sa 18 bodova, Kula Gradačac je četvrta sa 14.

Inova je u Banjoj Luci pobijedila ekipu Goražda 3:1.

Sutra u Banjoj Luci igraju BL Volley – Mostar (17 h), dok je derbi polusezone između neporaženih ekipa Bimal Jedinstva i Gacka, u Brčkom, odgođen za 28. novembar (17 h). (tl)