Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci lagano pobijedila Srbiju

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci pobijedila je selekciju Srbije u meču 1. kola Svjetskog prvenstva rezultatom 3:0 u setovima te tako na najbolji mogući način otvorila turnir koji se igra u Sarajevu, prenosi Klix.ba.

Naša selekcija je nakon 20 minuta riješila prvi set u svoju korist rezultatom 20:16, drugi set smo osvojili još lakše i za rezultat 25:7 nam je bilo potrebno 16 minuta, nakon čega smo mirno priveli meč kraju i došli do prve pobjede.

U trećem setu Srbija nam je osvojila najviše poena, a rezultat je na kraju glasio 25:22.

Naši igrači su došli do pobjede bez većih problema (Foto: World Paravolley)
Pored Srbije, naša reprezentacija je u grupi sa selekcijama Sjedinjenih Američkih Država i Japana. Njihov duel se igra od 17:30 sati.

Svjetsko prvenstvo u sjedećoj odbojci se održava u Sarajevu od 4. do 11. novembra, prenosi Klix.ba.

Bh. reprezentacija je do sada osvojila tri Svjetska prvenstva u sjedećoj odbojci, a ovo je prvi put da je naša država domaćin ove manifestacije. (tl)