Remi u derbiju: Čajić odbranio “sedmerac” za bod Slobode protiv Konjuha (Foto)

Velika borba i neizvjesnost u pogledu rezultata, povremeno nervoza i prepirka sa službenim osobama, te drama u finišu, obilježile su kantonalni derbi između Konjuha iz Živinica i tuzlanske Slobode, u okviru 23. kola Premijer lige BiH, koji je završen bez pobjednika – 25:25 (12:13).

Koliko je meč bio neizvjestan svjedoči i podatak da je rezultat izjednačavan 17 puta, od toga 12 puta u prvom poluvremenu.

Sloboda je u prvih 30 minuta bila skoro stalno u vodstvu, nikad više od gola, a Konjuh je jedini put poveo u 29. minuti (12:11), ali je poluvrijeme ipak završeno u korist Tuzlaka -12:13.

Na početku drugog dijela Sloboda je dva puta imala + 2 (13:15 i 14:16 u 34.), a potom je domaća ekipa napravila seriju 5-0, iskoristivši dva igrača manje gostiju, pa su poveli 19:16.

Igrači trenera Pere Miloševića u 45. minuti su golom Bečića ponovo izjednačili (19:19), ali  i dečki domaćeg trenera Davora Kadića rade seriju 4-0 i odlaze na najvećih +4 (23:19).

Igrači Slobode su imali napad za pobjedu (Screenshot)

Sloboda ponovo uspijeva doći do egala (23:23, 24:24, 25:25), a devet sekundi prije kraja Osmanhodžić je dobio priliku da Konjuhu donese pobjedu, ali je njegov šut sa 7 metara golman Zdravko Čajić majstorski odbranio.

U preostalih pet sekundi Mario Pavlak je pokušao šutem sa desetak metara doći do pobjede, ali je ostalo neriješeno – 25:25.

Poslije ovog kola Sloboda ima 30 bodova, koliko i Gračanica (iza Izviđača sa 32 i Vogošće sa 33), dok je Konjuh na 7. mjestu sa 27 bodova.

Strijelci za Konjuh: Osmanhodžić 7, Modrić 6, Džinić 4, Pejkušić i Klopić po 3, a Smajić i Memić po 1 gol.

Za Slobodu su pogađali: Mišetić 7, Bečić 6, Čičkušić 5, Suhonjić 3, Pavlak 2, te Đukić i Barjaktarović po 1 gol. (as)