Remi rukometaša Slobode i Gračanice: Crveno-crni prokockali vodstvo od +7!

U utakmici koja je za obje ekipe bila bitna radi pozicije koja vodi u Evropu, a koja je za domaće imala imperativ pobjede, igrači Mirka Mikića spotakli su se isključivo svojom krivnjom

Rukometaši tuzlanske Slobode definitivno u ovom prvenstvu mogu ponijeti epitet “majstora” za pravljenje veresije od gotovine!

U derbiju 23. kola Premijer lige BiH, danas su u Mejdanu remizirali sa ekipom Gračanice 27:27 (17:11), iako su u 35. minuti imali velikih +7 golova prednosti!

U utakmici koja je za obje ekipe bila bitna radi pozicije koja vodi u Evropu, a koja je za domaće nosila imperativ pobjede, igrači Mirka Mikića spotakli su se isključivo – svojom krivnjom!

Nakon sjajno odigranih drugih 15 minuta prvog poluvremena, kada se na odmor otišlo s vodstvom domaćih 17:11, uz osam golova Milkunića, u nastavku su načinili previše pogrešaka, a borbeni igrači Damira Doborca, novog selektora BiH, zaigrali su bez imalo respekta prema Tuzlacima, kao da su u svojoj dvorani Luke.

Iz minute u minutu smanjivali su prednost domaćina, u 58. minuti došli su do izjednačenja (26:26). Nakon toga, Mišetić je iz lijepe akcije s krila zabio za 27:26 nešto manje od minute prije krajka susreta.

Najbolji igrač gostiju, Mehmedović, izjednačio je petnaestak minuta prije klraja susreta. Sloboda je imala napad, ali je kapiten Suhonjić loptu bacio u aut i plan o dva nova boda otišao je – takodjer u aut!

Još jednom je Sloboda pokazala različito lice u jednoj utakmici, još jednom je potvrdila da je u ovom prvenstvu vrlo nepredvidiva iako ima vrlo iskusnu ekipu. Gubitak jednog boda možda će biti presudan u borbi za mjesto u Europa kupu.

S obzirom da su ostali i bez završnice Kupa BiH, jedini ostvareni cilj za sada je bilo 4. kolo u Europa kupu, ali valja reći da su Maccabi LeZion dobili za “zelenim stolom” zbog odustajanja Izraelaca od takmičenja, a da su prethodno eliminisali predstavnike Farskih Otoka i Turske.

U današnjem susretu za Slobodu je najviše golova postigao Milkunić 10, Mišetić je zabio 5, a R. Čajić 4 gola, Suhonjić 2, dok su po 1 gol postigli Kurteš, Lukić, Knežević, Buljina, Janković i Grubić. itd.

U ekipi Gračanice sa po 7 golova najefikasniji su bili Mehmedović i Hamidović, dok su po 4 dodali Isaković i Karanović, a 3 Musić… (mp – Foto: Darko Zabuš)