Remi Reala i Manchester Cityja u prvom susretu polufinala Lige šampiona

Real Madrid i Manchester City remizirali su večeras na stadionu Santiago Bernabeu u prvom susretu polufinala Lige prvaka.

Veći posjed lopte imali su gosti iz Engleske, ali ozbiljnije prilike u prvih pola sata su izostale.

Madriđani do pogotka stižu u 35. minuti. Bio je to brzi napad Reala, sve je počelo kada je Modrić ostavio loptu za Camavingu, a Francuz je osvojio puno prostora i dodao Viniciusu, koji sjajnim udarcem s dvadesetak metara matira Edersona.

Rezultatom 1:0 zaključeno je prvih 45 minuta.

Građani su izjednačili u 67. minuti. Rodri je presjekao dodavanje Camavinge, City je odigrao brzu akciju, a Gundogan odložio loptu za De Bruynea, koji je silovitim udarcem s otprilike 20 metara matirao Courtoisa.

Mogao je Real do novog vodstva u 78. minuti. Kroos je ubacio iz slobodnog udarca, Benzema pucao glavom, ali spreman je bio Ederson.

Zanimljivo da je prva promjena na utakmici izvršena tek u 81. minuti, kada je Asensio zamijenio Rodryga.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, ostalo je 1:1. Odluka o finalisti Lige prvaka past će u revanšu na Etihadu za osam dana.

Drugi polufinalni susret Lige šampiona na programu je sutra od 21:00 sati, kada se sastaju Milan – Inter. (tl)