Remi kao poraz: Tuzla City vodio,a na kraju se borio za bod! (Foto)

Fudbal, PlBiH, Tuzla City, GOSK
Četvrti remi za redom Tuzla Cityja, ali i povratak na pretposljednju poziciju na tabeli (Foto: Darko Zabuš)

Posljedni meč 12. kola Premijer lige BiH odigrali su Tuzla City i GOŠK, a rezultat je glasio 2:2.

Već na samom startu utakmice šok za goste, Kobiljar je pogodio mrežu GOŠK-a za vodstvo Tuzla Cityja.

U 14. minuti sjajna prilika za domaće, prvo je Panetlić izašao sam na Vasilja koji mu brani udarac, a zatim je šut Hadžića završio preko gola.

Četiri minute poslije Pantelić je uposli Kobiljara koji iz dobre pozicije šutira preko gola.

Prvu priliku su gosti imali u 22. minuti Muslin je šutirao preko gola sa nekih 18 metara.

Mehanović je ubacio u 30. minuti, a šut Hadžića je na kraju izblokiran.

U finišu meča sjajna prilika za goste, Mandić je odlično prošao odbranu domaćih, ali je Lolić sjajno reagovao.

Drugo poluvrijeme je otvoreno šansom za goste, nakon ubačaja Skorup je pokušao, ali je izblokiran.

Tri minute poslije gosti dolaze do izjednačenja, Muslin je šutirao, a na odbiju loptu natrčao je Šuta koji pogađa za 1:1.

Nekoliko minuta poslije nova sjajna prilika za goste, Skorup šutira, a Lolić uz velike napore brani njegov udarac, minut poslije golman Tuzla Cityja sjajno reaguje, a ovaj put šutirao je Mandić.

Igrao se 65. minuti kada je Čajić šutirao malo pored gola gostiju.

Pet minuta poslije šut Ordagić je izblokiran, a zatim u sljedećem napadu Sušić se sjajno oslobodio čuvara i šutirao u suprotne rašlje, ali je Vasilj odlično reagovao.

Sjajnu priliku imali su domaći u 79. minuti kada je Mašović šutirao i pogodio prečku.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u 80. minuti kada je Hasukić šutirao, šut Muslina Vasilj je odbranio, ali je na nju natrčao ponovo Muslin i pogodio za 1:2.

Tuzla City je u 85. minuti sitigao do poravnanja, Mehanović je ubacio, a strijelac je bio Pantelić.

U prvoj minuti sudijske nadoknade šutirao je Muslin, a lopta je završila na vanjskom dijelu mreže. Dvije minute poslije Mehanović je bacio a Pantelić sa peterca šutirao preko gola.

Na kraju su Tuzla City i GOŠK u sjajnoj utakmici podijelili bodove, što više odgovara gostima, dok je s obzirom na poziciju na tablici remi Plavih ravan porazu, jer se radi o direktnom konkurentu u borbi za opstanak.