Real na krilima Benzeme slavio na Stamford Bridgeu, Villareal slavio protiv Bayerna

Real Madrid je na krilima Karima Benzeme, koji je postigao hat-trick, došao do velike pobjede u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Chelseaja. Kraljevski klub je na Stamford Bridgeu slavio rezultatom 1:3.

Prvu veliku šansu imao je Real Madrid u desetoj minuti. Vinicius Junior je sve lijepo uradio, ali je pogodio prečku. Thibaut Courtois je sjajno zaustavio udarac Reecea Jamesa u 15. minuti. Karim Benzema je sjajno pogodio glavom za 0:1 u 21. minuti, a prethodno je u toj akciji sjajno odigrao petom za Fedea Valverdea.

Samo tri minute poslije, Luka Modrić je uputio sjajan centaršut, a Benzema je ponovo glavom zatresao mrežu Plavaca. Daniel Carvajal je imao priliku u nastavku, a u 40. minuti nadu Chelseaju vratio je Kai Havertz, koji je smanjio na 1:2. Nedugo nakon toga, Benzema je imao veliku šansu da postigne još jedan gol, ali poslao je loptu pored stative.

U prvoj minuti drugog poluvremena, Edouard Mendy je napravio veliki kiks. Loše je poslao loptu prema Antoniju Rudigeru, a to je iskoristio Benzema. Francuz je uzeo loptu i poslao je u prazan gol za 3:1. Francuz je tako postao prvi igrač koji je postigao hat-trick protiv Plavaca u evropskim takmičenjima i uz Cristiana Ronalda, Lionela Messija i Luiza Adriana, koji je postigao hat-trick na dvije uzastopne utakmice Lige prvaka. Zaista, ne postoje riječi koje bi opisale Benzemu, koji igra nevjerovatno.

U nastavku ekipa sa Stamford Bridgea imala je velike šanse preko Romelua Lukakua i Masona Mounta. Prijetili su i James, kao i Hakim Ziyech, međutim do kraja se rezultat nije mijenjao.

BAYERN PORAŽEN OD VILLARREALA

Villarreal je na svom stadionu De la Ceramica napravio iznenađenje i savladao je velikana Bayern Munchen rezultatom 1:0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka.

Bavarcima neće biti lako u revanšu, Villarreal se pokazao čvrstim protivnikom (Foto: UEFA)

Bavarci su šokirani u ranoj fazi utakmice. Fantastični Arnaut Danjuma doveo je Žutu podmornicu u prednost u osmoj minuti. Manuel Neuer nije imao nikakve šanse. Pogodak Francisa Coquelina u 41. minuti poništen je nakon intervencije VAR-a.

Bayern u prvom poluvremenu nije uspio uputiti nijedan udarac u okvir gola. Nakon osam minuta igre u drugom dijelu Gerard Moreno je pogodio stativu. Bila je to velika šansa da Villarreal udvostruči svoju prednost.

Njemački gigant se mnogo mučio. Pokušavao je ugroziti gol Villarreala, ali nije imao mnogo dobrih šansi. Najbolju je propustio Kingsley Coman u sudijskoj nadoknadi. Tako je Unai Emery još jednom dokazao kakav je stručnjak za evropska takmičenja.  (SCs, tl)