Real prvak Španije: Benzema ovjerio titulu Kraljeva

Madridski Real, nakon tri godine, prvak je Španije. Svoju 34. titulu državnog šampiona Kraljevski klub je ovjerio večeras, kolo prije završetka sezone u La Ligi.

Real je prvak Španije: Benzema torpedirao Žutu podmornicu i ovjerio titulu Kraljeva

Madriđani su slavili nad Villarrealom od 2:1 i tako matematički, sa šest bodova više od prvog pratioca Barcelone, osigurali trofej.

Pobjedu je Kraljevima donio Karim Benzema pogotkom u 29. minuti na sjajnu asistenciju Luke Modrića, a zatim i preciznim izvođenjem (ponovljenog) jedanaesterca u 77. minuti. Pogodak Iborre sedam minuta prije završetka meča tek je ublažio poraz Žute podmornice.

Barcelona je i večeras pala na ispitu, izgubila je kući 1:2 protiv Osasune, prelijepi gol Lionela Messija iz slobodnog udarca u 62. minuti nikoga na Nou Campu neće utješiti u ovoj tužnoj večeri za katalonskog giganta. (SCsport, tl)