Rapsodija u Mejdanu: Košarkaši OKK Slobode ostavili Vogošću na -65! (Foto)

U susretu 14. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Tuzli ekipa OKK Slobode postigla rekordnu pobjedu protiv Vogošće od 143:78 (36:19, 42:18, 30:20, 35:21).

Iako su Tuzlaci bili favoriti uoči večerašnje utakmice, malo ko je mogao pretpostaviti da će domaći sastav već u prvom poluvremenu postići čak 78 poena.

U prilog ocjeni o izvrsnoj igri ekipe trenera Damira Mulaomerovića govori i podatak da su u prvom poluvremenu ostvarili procenat šuta od nevjerovatnih 72 posto, da su zabili devet „trica“ i upisali 24 asistencije. I sve to bez pomoći dva bitna igrača, Sanija Čampare, Miloša Grubora i Roberta Rikića, koji su cijelu utakmicu presjedili na klupi, a čuvali su se za srijedu kada u ABA 2 ligi u Tuzli gostuje ekipa Helios Suns iz Domžala.

Ko zna kakav bi rezultat bio na kraju da Mulaomerović nije u posljednjoj dionici na parket uveo igrače bez velike minutaže i svi su se upisali u „strijelce“.

U domaćem timu Jasmin Jakupović je ubacio 25, Fahrudin Manjgafić 22, Nedim Omerović i Haris Dedajić 20 (Dedajić uz 20 asistencija), te Walter Denzel Gregg 18 poena.

U ekipi Vogošće Jai Williams je postigao 21 poen, dok su po dva manje ubacili Mujo Tuljković i Donald James Campbell.  (mp, F – Foto: Darko Zabuš)