Rangersi u finalu Evropske lige, za trofej će se boriti s Frankfurtom

Eintracht Frankfurt je večeras na svom stadionu rutinski ovjerio plasman u finale, pošto je u polufinalu eliminisao West Ham.

Frankfurt je imao prednost od 2:1 iz prvog meča u Londonu, a večeras je pred svojim navijačima slavio sa 1:0 te je s ukupnih 3:1 prošao u veliko finale.

Umnogome je njemačkom timu večeras posao olakšao Aaron Cresswell, bek Čekićara koji je u 17. minuti pocrvenio jer je kao posljednji igrač odbrane srušio jednog fudbalera. Dobio je direktan crveni karton, a samo devet minuta poslije je Frankfurt poveo sa 1:0 preko Borrea, kojem je asistirao Knauff.

Do kraja je Frankfurt rutinski iskontrolisao utakmicu i bez problema prošao u veliko finale.

U drugom polufinalu viđena je velika drama i mnogo uzbudljivija fudbalska predstava. Rangersi su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme i već u prvih dvadesetpet minuta stigli do velikih 2:0. U 19. minuti je pogodio Tavernier, a za potpuno ludilo na tribinama Ibroxa pet minuta poslije pogađa i Kamara i to je 2:0!

RB Leipzig je bolje otvorio drugo poluvrijeme i smanjio je na 2:1 preko Nkunkua, ali Rangersi nošeni sjajnim navijačima dolaze do trećeg gola i sprječavaju da meč ode u produžetke. Eksplodirao je Ibrox u 81. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Lundstram nakon velike gužve pred golom.

Postavio je konačnih 3:1 i odveo škotskog velikana u finale, gdje će se, dakle, za trofej Evropske lige boriti s Frankfurtom. Finale je na programu 18. maja na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u Sevilji. (Sc, TL)