Radnik protiv Mladosti osvojio vrijedne bodove u borbi za opstanak u PL BiH

Radnik je došao do zlata vrijednih bodova u današnjem obračunu s direktnim konkurentom u borbi za opstanak, pobijedivši Mladost iz Doboj Kaknja rezultatom 3:1 (2:0).

Domaći sastav poveo je već u osmoj minuti, preciznim prizemnim udarcem Milana Vušurovića za 1:0 sa dvadesetak metara.

Bijeljinska ekipa udvostručila je prednost u jeku napada gostiju, tokom samog finiša prvog poluvremena. Bila je to izvrsna kontra domaćih, a ponovo je Vušurović u glavnoj ulozi. Istrčao je crnogorski napadač sam pred Velića, vratar Mladosti je okrznuo loptu nakon šuta, a ona je nastavila svoj put prema golu. Alić je izbio loptu s crte, ali sudija Musa je priznao pogodak smatrajući da je cijelim obimom prešla liniju.

U drugom dijelu nastavile su se smjenjivati (polu)prilike na obje strane, da bi tračak nade ekipi iz Doboja kod Kaknja donio Dedić pogotkom u 83. minuti. Šutirao je s nekih 25 metara, lopta je okrznula Dejanovića i prevarila Bilobrka.

Tačku na meč stavio je ipak Huseinbašić koji je iskoristio veliku grešku gostujuće odbrane i snažnim udarcem poentiurao za konačnih 3:1.

Radnik se sada izjednačio po broju bodova s Mladosti (19) i preskočio je na tabeli zbog bolje gol-razlike. (sc, tl)