Qatar 2022: Ekvador lako pobijedio domaćina prvenstva

Reprezentacija Ekvadora laganim trijumfom započela je Svjetsko prvenstvo, pošto je rezultatom 2:0 savladala ekipu domaćina Katara.

Pokazalo se da Katar nema ekipu dostojnu ovako velikog takmičenja, pošto je Ekvador, koji bi i sam trebao biti jedna od slabijih selekcija na Mundijalu, slavio sa laganih 2:0.

Već u 3. minuti se tresla mreža Katara, pošto je pogodio Enner Valencia, ali gol je poništen zbog ofsajda koji je zbunio mnoge.

No, nije bilo spasa za Katar u 16. minuti, kada je dosuđen penal za goste, a sigurno ga je realizirao Valencia za 1:0.

U 31. minuti Valencia na asistenciju Preciada postiže i drugi gol i to je već 2:0 za Ekvador.

U drugom poluvremenu je Ekvador malo digao i ručnu. Imao je nekoliko dobrih prilika, ali one su ostale nerealizirane.

Podsjetimo, bio je ovo duel grupe A, u kojoj se još nalaze Nizozemska i Senegal, čiji okršaj gledamo sutra.