Pukla petarda na Pecari: Široki nanio Radniku najteži poraz u sezoni

Široki Brijeg je u posljednjoj utakmici 15. kola Premijer lige BiH savladao Radnik na Pecari sa glatkih 3:0.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio praktično u prvom poluvremenu, kada je postigao tri pogotka.

Do vodstva Širokobriježani dolaze već u četvrtoj minuti. Na sjajan pas Ćorića u peterac natrčao je Jović, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju.

Prednost domaćih udvostručio je Stipe Jurić u 31. minuti, koji je pokupio “odbijanac” nakon kontranapada i loptu pospremio iza Kozićevih leđa.

Samo dvije minute kasnije na sceni je opet Jović, koji svoj drugi pogodak na ovom meču također postiže iz blizine, nakon još jedne lijepe akcije izabranika Tonija Karačića.

Razigrani tim Širokog Brijega i nakon odmora je nastavio da “melje” supranika iz Bijeljine. Istina, imao je svoje šanse i Radnik, poput one kada je Novaković pogodio stativu nakon kornera, ali gosti su ipak bili inferiorni veći dio meča.

Na 4:0 povisio je Medić, koji je dobro reagovao na centaršut Brekala u 71. minuti, a zatim se Medić našao i u ulozi asistenta, kada je centrirao na glavu Angelova za 5:0 pet minuta kasnije.

Najteži poraz Bijeljinaca ove sezone i to baš u trenutku kada su ostali bez glavnog trenera, s obzirom da je Slavko Petrović napustio klupu Radnika. (Scs, tl)