Prvi poraz “solara”: Sloboda u Mejdanu poražena od Spačve (Foto)

Prvi poraz tokom priprema za narednu sezonu rukometaši tuzlanske Slobode doživjeli su u večerašnjoj “generalci” protiv Spačve iz Vinkovaca rezultatom 27:29 (14:16).

Kao što se i pretpostavljalo, Spačva je bila najteži protivnik u dosadašnjih sedam kontrolnih susreta.

Sloboda je u prvom poluvremenu vodila 7:6 u 13. minuti, nakon čega Vinkovčani prave seriju od 0-4 i u 17. minuti odlaze na 7:10.

Prednost nisu ispuštali do kraja, premda su izabranici trenera Zorana Kastratovića u nekoliko navrata došli na gol razlike.

U ekipi Slobode šest igrača upisalo se u strijelce, s tim što je Anes Bečić sam postigao više od polovine golova, čak 14!

U strijlce su se još upisali Alen Ovčina i Emir Suhonjić po 4, Luka Barjaktarović 3, dok su po jedan gol zabili Luka Đorđević i Bogdan Nikolić.

U ekipi Spačve Mario Božičević je postigo 7 golova, a po četiri Marko Vignjević, Filip Mažurana i Tin Kuže.

Iduće subote Sloboda u Tuzli dočekuje grčku ekipu Bianco Monte Drama iz Drame, u 1. kolu EHF Evropskog kupa. (mp – foto: Darko Zabuš)