Prvi poraz Slobode: Domaći stvarali šanse – gosti zabijali! (Foto)

U derbiju 6. kola Premijer lige BiH tuzlanska Sloboda doživjela je prvi poraz, a bolji su večeras na Tušnju bili igrači Sarajeva koji su slavili rezultatom 1:2 (0:1).

Strijelci za gostujući sastav bili su Bodul u 15. i Ramić u 47. minuti utakmice, dok je fantastičan pogodak za domaći sastav postigao Dženis Beganović u petoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Bilo je Sarajevo većim dijelom utakmice u podređenom položaju, ali iskoristilo je svoje prilike i na Tušnju slavilo nanijevši Slobodi prvi poraz u sezoni.

Treba dodati i da je gostujući tim meč završio s igračem manje, pošto je u 81. minuti svoj drugi žuti karton dobio Halid Šabanović.

Uraganske napade Slobode na gol Sarajeva gledali smo od samog početka meča, a vidjeli smo i prilike za Kurtalića i Dženisa Beganovića, ali oni nisu uspjeli savladati sigurnog Dizdarevića na golu gostiju.

Dominirala je zaista Sloboda, činilo se da gol visi u zraku, a onda je sijevnula kontra gostiju u 15. minuti.

Bagarić je lijepo otvorio kontranapad dodavanjem za Šabanovića na desnu stranu, a bek Sarajeva na kraju lijepim centaršutem pronalazi Bodula, a on pogađa za 0:1.

Balić je već minut poslije mogao poravnati, ali njegov šut glavom nakon prekida ide tik pored stative gola Sarajeva.

Sarajevo je nakon toga uspjelo uspostaviti inicijativu i malo zadržati loptu u svojim nogama, ali u 25. minuti prijeti i Amar Beganović. Njegov volej udarac iskosa s desne strane ide malo preko gola.

Na drugoj strani u 27. minuti prijeti Bagarić, ali i on šutira preko gola, a onda je uslijedio novi pritisak Tuzlaka. Ponovo je u dva navrata prijetio Dž. Beganović, ali bezuspješno. Potom je Balić nakon prekida još jednom nadvisio odbranu gostiju, ali opet je šutirao pored gola.

Pokušala je Sloboda nastaviti s atacima na gol Dizdarevića i na startu drugog dijela, ali brzo ih je bordo tim “presjekao”. Pretkraj poluvremena domaći tim tražio je “penal”, jer je jedan igrač Sarajeva igrao rukom, ali se Bandić nije ni počešao.

Mladi Tarik Ramić je napravio sjajnu solo akciju i na kraju uspio matirati Bukvića nakon što se lopta odbila od jednog defanzivca Slobode, čini se Jusića.

Taj pogodak je učinio da potpuno utihne inače veoma vatrena publika na Tušnju, pa je atmosfera brzo utihnula na ovom tuzlanskom stadionu.

Sloboda je pokušavala da se vrati u utakmicu, ali Sarajevo se jako dobro branilo i čuvalo svoju veliku prednost. Jednu dobru šansu je u 77. minuti imao rezervista Mujagić nakon akcije s Veselinovićem, ali šutirao je preko gola.

Na drugoj strani je u finišu u dva navrata prijetio Cmiljanić, ali bio je zaista sebičan. U 81. minuti velika šansa za Slobodu, ali Predragović šutira loše i preko gola.

Potom veliku glupost čini Šabanović, koji zadržava igru prilikom izvođenja auta. Dva-tri puta se vraćao i na kraju mu Bandić pokazuje žuti karton, koji je bio njegov drugi na meču pa je isključen. Žestoko je tada počeo prostestovati Šabanović, a burno je reagovala i publika koja pogađa Kobiljara predmetom.

U 85. minuti je sjajan prodor imao Veselinović, ali je na kraju njegov traljav šut izblokiran.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade Sloboda je došla do pogotka preko Dž. Beganovića i smanjila na 1:2, ali do poravnanja nije mogla.

Za bordo tim je ovo četvrti trijumf sezone i sada ima 12 bodova pa je na trećem mjestu. Sloboda je i dalje prva sa 13. (ScS – TL – Foto: Darko Zabuš)

Premijer liga BiH, 6. kolo:

Sloboda – Sarajevo 1:2 (Beganović 90+6′ / Bodul 15′, Ramić 47′)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 4.000 Sudija: Antoni Bandić (Grude). Žuti kartoni: Balić, Kurtalić, Osmić, Ćivić, Veselinović (Sloboda) Đokanović, Bagarić, Kobiljar, Cmiljanić, Šabanović (Sloboda). Crveni karton: Šabanović (Sarajevo).

SLOBODA: Bukvić, Ćivić, A. Beganović, Jusić, Devedžić, Kurtalić (Predragović), Maksimović, Osmić (Mujagić), Balić (Ramić), Husejinović (Veselinović), Dž. Beganović.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Kurdić, Trako, Ramić (Buljubašić), Hebibović, Đokanović, Kobiljar, Bodul, Bagarić (Cmiljanić).