Prvenstvo rukometaša: Solari se “iskalili” na Slaviji i došli do novih bodova

U zaostalom susretu 7. kola prvenstva BiH za rukometaše, večeras je u Istočnom Sarajevu ekipa tuzlanske Slobode pobijedila Slaviju rezultatom 39:23 (20:10).

Utakmica je od početka išla u jednom smjeru, a +10 na poluvremenu u korist gostiju sve govori.

U drugom poluvremenu trener Davor Kadić priliku za igru pružio je i ostalim igračima s klupe, tako da se ukupno njih 10 upisalo u strijelce.

Goste su do pobjede predvodili Alen Ovčina i Edin Klis sa po 8 golova, po 4 su postigli Emir Suhonjić, Eldin Vuković i Anes Bečić, po tri puta su se u strijelce upisali Adnan Tufekčić i Muharem Milkunić, dva gola je zabio Rernato Čajić, dok su po jedan postigli Mirza Jusufović, Ermin Jusić i Omar Karahodžić.

U ekipi Slavije Ajdin Smajilbegović je postigao 11, a po tri Filip Blagojević i Samir Korjenić.

Sloboda je novom pobjedom došla na 14 bodova, dok je Slavija ostala na dva, uz tri manje odigrane utakmice.

U narednom kolu koje je na rasporedu u subotu Sloboda je domaćin ekipi Leotara, dok Slavija dočekuje Vogošću. (mp, tl – Foto: Screenshot)