Prvenstvo rukometaša: Sloboda i Izviđač CO u Mejdanu podijelili bodove (Foto/Video)

U susretu 14. kola Premijer lige za rukometaše večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda i Izviđač CO iz Ljubuškog podijelili bodove odigravši 26:26 (12:11).

Nije se dogodila reprizan inala Kupa BiH iz Doboja, kada je Sloboda slavila protiv “skauta” i osvojila dragocjeni trofej.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno, tek je u jednom trenutku Sloboda imala prednost od dva gola (12:10), ali se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Tuzlaka.

U nastavku su gosti uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist (14:15), potom je Sloboda ponovo povela (18:17), a onda nastaje period igre u kojem su “skauti” poveli s dva gola (20:22) i prednost su držali do 54. minute kada su domaći sa 7 metara izjednačili (Ovčina, 24:24).

U uzbudljivoj završnici, Sloboda je pola minute prije kraja kod rezultata 26:26 imala priliku za pobjedu, ali je nisu iskoristili.

Koliko je susret bio izjednačen svjedoči i podatak da je rezultat izjednačavan čak 18 puta – po devet puta u svakom poluvremenu.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Edin Klis sa deset, Alen Ovčina sa osam i Eldin Vuković sa četiri postignuta gola.

Najviše pogodaka u ekipi Izviđača postigli su Milan Vukšić sedam, dok su Domagoj Alilović i Mladen Bošković postigli po četiri pogotka.

Poslije ovog kola Izviđač CO je ostao na 3. mjestu sa 21. bodom, dok je Sloboda mjesto niže s dva boda manje.

U narednom kolu ekipa Slobode gostuje u Gornjem Vakufu ekipi Sloge, dok Izviđač CO  dočekuje Krivaju iz Zavidovića. (mp – Foto: Darko Zabuš)