Prvenstvo odbojkašica: Sloboda ubjedljiva u gostima protiv Jahorine

Četvrtu pobjedu u šest dosad odigranih susreta odbojkašice tuzlanske Slobode ostvarile su večeras u gostima protiv Jahorine s Pala, pobijedivši ubjedljivo rezultatom 0:3 (17:25, 29:31, 17:25).

Čini se da je ključni bio drugi set. Naime, nakon prvog u kojem je tuzlanska ekipa za 25 minuta slavila sa 17:25, u drugom su domaće igračice zaigrale nešto bolje.

Povele su 20:17, ali gošće se nisu predavale. Stigle su na 23:23 i nakon sedam izjednačenja i 37 minuta igre riješile su ovaj maratonski set u svoju korist – 29:31.

Treći je bio puka formalnost, završio je kao i prvi i Tamara Češić, Selma Mulahalilović, Ela Klopić, Amina Halilović, Nastja Ilić, Belma Ibrahimović i ostale djevojke iz ekipe Armina Derviševića, ponijele su u Tuzlu tri boda za nešto manje od sat i po igre.

Sloboda trenutno sa 12 bodova zauzima visoko četvrto mjesto Premijer lige BiH.

Ostali susreti: Borac – Goražde 1:3, Igman – Gacko 0:3, Mostar – Kula Gradačac 3:0 , Banjaluka Volley – Bimal Jedinstvo (igra se sutra od 13 sati). (tl)