Prvenstvo odbojkašica: Sloboda u Mejdanu protiv Igmana do treće pobjede?

Dvije pobjede i tri poraza bilans je odbojkašica tuzlanske Slobode nakon pet kola prvenstva BiH, a večeras im se pruža izvrsna prilika da upišu treći trijumf i odmknu se od 8. mjsta na kojem se trenutno nalaze.

Njihov protivnik je ekipa Igmana (Ilidža), koja ima isti skor, ali nešto bolju set-razliku i bod više, te se nalazi na 6. mjestu prvstvene tabele.

Ekipa trenera Armina Derviševića je favorit, ali to treba opravdati na parketu.

U prošlom kolu Sloboda je poražena protiv Gacka u gostima (3:0), ali je dva prva seta dobro parirala ekipi koja “puše u vrat” vodećem Bimal Jedinstvu, dok su u trećem “digle ruke” osvojivši samo 11 poena.

U svakom slučaju, očekuje se žestoka borba za pobjedu koja donosi bolju poziciju na tabeli, a za očekivati je da će Tuzlanke znati iskoristiti prednost domaćeg terena i doći do nove pobjede.

Utakmica Sloboda – Ighman igra se u maloj dvorani Mejdana s početkom u 19 sati.