Prvenstvo nogometaša: Sloboda i Zrinjski remizirali na Tušnju (Foto)

U susretu 16. kola Premijer lige BiH za nogometaše, na stadionu Tušanj u Tuzli danas su Sloboda i Zrinjski odigrali neriješeno – 0:0.

Susret je odigran po hladnom vremnenu i na teškom terenu. Gosti su bili agresivniji, izveli su 12 kornera, Sloboda samo jedan, bilo je i nekoliko prilika za golove, ali se mreže nisu tresle.

U 25. minuti Ibanez je umalo pogodio direktno iz kornera. Golubović je morao reagovati i izvadio je loptu ispod prečke. Plemići su dominirali na terenu, a nakon manjih šansi u 39. minuti Mašić se našao pred golom i iz drugog pokušaja iz dobre situacije poslao je loptu pored gola.

Na startu drugog dijela Trebotić je bio neprecizan, a nedugo nakon toga Enin je poslao loptu preko gola. Zrinjski je ofanzivno krenuo u drugom poluvremenu. Golubović je u 55. minuti fantastično zaustavio Mašića, da bi šest minuta poslije Bilbijin udarac završio pored gola.

Zlomislić je u 66. minuti bio neprecizan. Plemići su bili bolji i napadali, no nisu mogli doći do gola.

Čini se da je Sloboda, s obzirom na dugu tradiciju poraza na Tušnju od “plemića”, i pripremila taktiku pojačane odbrane kako bi ostali neporaženi, u čemu su uspjeli.

No, i bod je dobar rezultat, s obzirom na iskustvo i kvalitetu igrača Zrinjskog, koji su do sada samo dva puta remizirali, a devet puta pobijedili, doduše i pet puta su izgubili.

Sloboda ostaje na 8. mjestu, sada sa 19 bodova, dok su Mostarci na 3.poziciji sa 29 bodova.

U narednom kolu Sloboda ide u goste Širokom Brijegu, dok Zrinjski dočekuje Željezničara.

Sloboda – Zrinjski 0:0

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: Kurtalić, Dž. Beganović, (Sloboda), Ibanez (Zrinjski).

SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, Tomašević, Osmić, Kurtalić, Alić (od 69. minute Mujagić), Maksimović (od 79. minute Uzelac), Predragović, Husejinović, Dž. Beganović.

ZRINJSKI: Brkić, Bekić, Jakovljević, Ćorluka, Ibanez, Zlomislić, Trebotić, Enin (od 67. minute Todorović), Bilbija, Ivančić (od 76. minute Govedarica), Mašić. (tl – Foto: Darko Zabuš)