Prvenstvo kuglaša BiH: Sloboda kao domaćin poražena od Revite

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 19. kola Premijer lige BiH u kuglanju. Kuglaši Slobode su kao domaćini u Lukavcu dočekali ekipu Revite iz Banja Luke. Ovo je bio sudar drugoplasirane i četveroplasirane ekipe  lige.

U ovom derbiju ekipa Revite je slavila rezultatom 6:2. U prvom i trećem bloku vodila se izjednačena borba i obje ekipe su osvojile po dva pojedinačna meč-poena, a prednost u čunjevima je bila na strani Slobode.

Odlučujuću prednost za ekipu Revite su donijeli u drugom bloku Đorđe Paštar 556  i Slavko Prijić 549  koji su bili bolji od Nermina Kasumovića 528  i Midhata Jogunčića 528.

Sam početak drugog bloka nije nagovještavao ovakvu situaciju jer je Jogunčic vodio 2:0 u set poenima i imao 20 čunjeva prednosti, a Kasumović je igrao 1:1 i zaostajao samo 7 čunjeva. Veliki pad se desio u trećem setu kada su izgubili s razlikom 46 čunjeva – obojica po 23, što će se ispostaviti kao nenadoknadiv gubitak do kraja utakmice.

Meč poene za Slobodu koja je oborila 3217 čunjeva osvojili su Samir Jogunčić 552  i Senad Jogunčić 549. Dok su za Revitu (3248 čunjeva)  meč poene osvojili Bešić 572, Paštar 556 , Prijić 549  i Džajić 538 i dva meč poena na ukupan zbir čunjeva.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Kaknju kod ekipe Rudara.

7 Željezničar 19 8 2 9 69,0 83,0 14,0 26
8 Mineral 19 8 0 11 70,5 81,5 11,0 24