Prvenstvo košarkaša: U zaostaloj utakmici Bratunac u Mejdanu savladao “okrnjenu” OKK Slobodu (Foto)

U zaostaloj utakmici 6. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća OKK Sloboda poražena od ekipe Bratunca rezultatom 79:83  (20:19, 16:13, 18:22, 25:29).

Zbog toga što se radi o susretu s početka prvenstva, pravo nastupa protiv Bratunca nisu imali svi novi, naknadno angažovani igrači: Ivan Miličević, Darrion Strong, Đorđe Lelić i Joshua Ihek.

To se osjetilo na igri Tuzlaka, jer je “tanka” klupa na neki način bila ključni faktor susreta.

Gosti su u trećoj četvrtini otišpli na značajniju prednost 59:66, ali je pola minute prije kraja ekipa Damira Mulaomerovića došla na 77:78. ključnu trojku postigao je Marko Rikalo, a gosti još iz slobodnih bacanja postigli dva poena za konačni trijumf – 79:83.

Najeifikasniji u ekipi OKK Slobode bili su  i Ibrahim Durmo sa 26 i Adi Alikadić sa 12 poena, a u ekipi Bratunca Marko Rikalo sa 23 i Dejan Ćup sa 20 poena. (tl – Foto: Darko Zabuš)