Prvenstvo košarkaša: OKK Sloboda poražena u Mrkonjić Gradu

U susretu 11. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Mrkonjić Gradu domaća Mladost pobijedila tuzlansku OKK Slobodu rezultatom 83:76 (24:15, 19:21, 21:20. 19:20).

Obje ekipe dobile su po dvije četvrtine, ali je zaostak od devet poena Tuzlaka u prvoj četvrtini bio presudan. Zaostatak nisu do kraja susreta uspjeli stići i promijeniti ishod susreta.

U ekipi Mladosti po broju poena prednjačili su Stefan Lakić sa 23 (9 skokova), Igor Josipović sa 16, te Aleksa Stojanović sa 15 poena.

Samo dvojica košarkaša OKK Slobode imala su dvocifren učinak – Jakov Mustapić sa 25 i Ibrahim Durmo sa 22 poena.

Gosti su ubacili samo tri trojke iz 21. pokušaja ostvarivši mršav procenat (14 posto), za razliku od domaćina koji je 22 puta šutirao za tri poena, a uspješno devet pua (49 posto).

Za OKK Slobodu je debitovao Ivan Miličvić koji je odigrao 27 minuta postigavši 8 poena uz 7 skokova.

Ovo je ekipi Mladosti, koja je na posljednjem mjestu, treća pobjeda, a OKK Slobodi peti poraz, drugi u nizu. (tl)