Prvenstvo košarkaša: Oslabljena OKK Sloboda poražena od Širokog (Foto)

U susretu 18. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan OKK Slobode poražena od ekipe Širokog rezultatom 61:67 (13:21, 14:12, 19:16, 15:18).

Ekipa Damira Mulaomemrovića nastupila je osjetno hendikepirana, jer zbog povreda nisu igrali Đorđe Lelić, Milan Munižaba, Darrion Strong i Haris Dedajić.

Širokobriježani su to iskoristili i vodili su od starta. U 4. minuti bilo je 2:11, ali što je vrijeme odmicalo Tuzlaci su polako smanjivali rezultatski zaostatak.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 27:33, da bi u 23. minuti pogotkom Ivana Miličevića domaći preokrenuli rezultat (34:33), a nešto Kasnije Mustapić je tricom povećao na 37:35.

Ipak, gosti su u nastavku pogocima Davisa i Zubca vratili prednost (38:42) i do kraja je nisu ispuštali, premda je završnica susreta bila veoma neizvjesna.

U ekipi OKK Slobode Jakov Mustapuć postigao 19, Ibrahim Durmo 18, a Adi Alikadić 12 poena.

U ekipi Širokog najčešće su pogađali Dario Drežnjak 20, te Rashun Davis14 poena. (tl – Foto: Darko Zabuš)