Prvenstvo BiH u futsalu: Ubjedljiva pobjeda Salinesa TC protiv Brotnja

U susretu 8. kola Premijer futsal lige BiH, večeras je u Mejdanu ekipa Salinesa Tuzla Cityja pobijedila Brotnjo iz Čitluka rezultatom 9:3 (4:0).

Od samog početka vidjela se želja i htijenje ekipe trenera Rajića da dokažu da su ekipa koja ima kvalitet dostojan prvaka BiH.

Do desetog minuta je urađeno puno posla. U strijelce su se upisali Davor Arnautović, Mladen Kocić i Slobodan Rajčević.

Uslijedio je relativno miran period u kojem su Jarčevi kontrolisali utakmicu uz par izglednih prilika, koje je golman Dujmović uspio odbraniti.

Završnica prvog poluvremena je donijela i nešto oštriju igru koja je rezultirala velikim brojem prekršaja, koji su donijeli i oprezniju igru, u kojoj Josip Sesar donosi rezultat 4-0.
Prvo uzbuđenje i prvi gol u 27. minuti, a ovog puta na strani gostiju, gdje je rezultat na 4-1 smanjio Marin Suton.

Tek u 30. minuti, krasna akcija Jarčeva je krunisana golom za 5-1, ovoga puta strijelac je bio Nikola Matijević.

Još jedan pogodak Jarčeva u 32 minuti. Za 6-1 pogađa Deni Imširović nakon odlične individualne akcije. I dalje je na semaforu 32. minut kada gosti smanjuju rezultat na 6-2, preko Vinka Prusine.

Na 7-2 povisio je opet Davor Arnautović, i to na kakav način. Glavom je lobovao gostujućeg vratara. To je bio 35. minut utakmice.

Igrao se 38. minut kada se i Benjamin Avdić upisuje u strijelce i mijenja rezultaz na semaforu na 8-2.

U istom minutu utakmice, još jedan strijelac u našoj ekipi. Za 9-2 pogađa mlađani Zijad Ramić.

Raritet ove utakmice donosi nam Vinko Prusina. U 39. minutu glavom lobuje našeg vratara Milanovića i smanjuje rezultat na 9-3, čime postavlja i konačan rezultat susreta. (FB)