Prva utakmica četvrtine finala Kupa BiH: Željo teško do pobjede protiv Zvijezde

U okviru četrvrtfinala Kupa BiH Željezničar je na svojoj Grbavici ugostio ekipu Zvijezde iz Gradačca, a rezultat je na kraju glasio 2:1.

Željezničar je prvi imao priliku na utakmici, u trećoj minuti Drljo je iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Sjajan pokušaj imali su domaći je u 14. minuti, Beganović je šutirao sa dvadesetpet metara, pogodio je sami sastav gola, ali se lopta odbila ispred crte gola Zvijezde na veliku žalost svih prisutnih na stadionu. Samo nekoliko minuta poslije ponovo je šutirao Beganović, ali ovaj put preko gola.

Nakon prilika domaćih uslijedio je period u kojem nije bilo velikih prilika, pa se na neku ozbiljniju čekalo do 40. minute kada je Mekić šutirao preko gola, minut poslije i gosti su imali svoju priliku preko Škrijelja, ali je Muftić odbranio njegov udarac.

Križevac je primio dobru loptu u šesnaestercu, lijepo se okrenuo, međutim loptu je poslao preko gola, u finišu prvog poluvreman i Santos je oprobao svoj udarac sa distance, ali ni on nije završio u mreži gostiju.

Na otvaranju drugog poluvremena, Plavi su imali dobru šansu, Amoah je šutirao iskosa, ali je Dabić sjajno odbranio, ponovo je brzonogi Amoah šutirao nakon prodora Santosa, ali je njegov šut bio izblokiran.

Ipak Željezničar je došao do vodstva u 57. minuti, sjajno raspoloženi Amoah je pokušao sebi iskreirati priliku za šut, ali je lopta došla do Armina Hodžića koji je sjajno šutirao po zemlji i matirao golmana Dabića.

Desetak minuta poslije Mekić je pokušao iz prekida, ali je pogodio živi zid, na drugoj strani Muajgić je šutirao, ali je golman Željezničara odbranio njegov udarac.

Plavi su u 77. minuti povisili na 2:0,a strijelac gola bio je Dženis Beganović iz slobodnog udaraca.

Gosti se nisu predavali, pa su samo nakon dva minuta igre smanjili rezultat. Drina nije baš najbolje ispucao loptu, ona je došla do Mujagića koji je na drugoj strai šesnaestrca pronašao Škrijelja koji je matirao Muftića.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, pa je na kraju Željezničar slavio sa 2:1.