Prva utakmica 2. kola PL: Željo rutinski do bodova u Bijeljini

U prvoj utakmici 2. kola Premijer lige BiH Radnik je u Bijeljini, u gruboj i tvrdoj utakmici, poražen od Željezničlara 0:2 (0:1).

Iako susret nije bio naročito uzbudljiv i gledljiv, na trijumfu Plavih nema ni najmanje mrlje, do nova tri boda došli su skoro rutinski, ostvarivši drugui pobjedu, kao i protiv Veleža, bez primljenog gola.

S druge strane, Radnik je malo toga pokazao, nijednu stopostotnu priliku pred golom Fejzića domaći tim nije kreirao tokom svih 90 minuta.

Gosti su poveli u 34. minuti kada je nakon asistencije debitanta Hamze Gasala preciznim udarcem iskosa u donji ugao Radnikovog gola mrežu zatresao Mustafa Mujezinović.

U drugom dijelu, nakon nekoliko solidnih prilika, gosti su u 67. minuti došli do drugog pogotka, ovoga puta sa 11. metara, kada je siguran bio Semir Štilić. Prethodno je Šubert u kaznenom prostoru srušio Juričića u izglednoj prilici.

Poslije ovog susreta Željezničar ima 6 bodova, dok je Radnik ostao na onom jednom s Tušnja.

U 19 sati počinje u Banja Luci susret Borac – Sloboda. (sc, tl)