Prva pobjeda: Sloboda golovima Mehmedovića nadigrala Banjalučane (Foto)

Prvu pobjedu u tri do sada odigrane utakmice, tuzlanska Sloboda ostvarila je danas u Banovićima, pobijedivši banjalučki Borac glatko i slatko – 2:0 (1:0).

Bio je ovo susret 5. kola u kome je junak utakmice bio 19-godišnji Eldar Mehmedović, strijelac oba pogotka za “crveno-crne”.

I ostali dio ekipe igrao je veoma dobro, borbeno, požrtvovano, trkački, dok je na golu sjajno posao odradio Filip Erić, koji se istakao s nekoliko fenomenalnih intervencija.

Borac je bolje otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti preko Tatara pogodio prečku, da bi potom udarac Mrkaića zaustavio Erić.

Igrala se 15. minuta kada je Vošnjak šutirao sa preko 35 metara, a ova “bomba” je pogodila stativu gola Bojana Pavlovića, te je ostalo 0:0.

Novi okvir gola je viđen u 27. minuti susreta kada je Tatar sa nekih dvadesetak metara pogodio prečku gola Filipa Erića, a dvije minute kasnije isti igrač je šutirao, no ovaj put preko gola.

U 35. minuti susreta Delić je šutirao pored gola Pavlovića da bi sedam minuta kasnije Sloboda stigla do prednosti i to zahvaljujući sjajnoj roli Mehmedovića koji je majstorskim udarcem lijevom nogom pogodio dalji ugao golmana banjalučkog tima i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist tuzlanskog tima.

U nastavku utakmice između Slobode i Borca ozbiljnih dešavanja nije bilo sve do 52. minute kada je Vošnjak pao u blizini kaznenog prostora banjalučkog kluba, ali sudija Luka Bilbija se nije oglasio.

Sloboda je u 57. minuti udvostručila prednost, a opet se u listu strijelaca upisao Mehmedović nakon asistencije Osmića i uz pomoć jednog igrača gostiju od koga je lopta pšromijenila smjer i prevarila Pavlovića.

Iako je trener Borca, Nenad Lalatović u 62. minuti napravio dvostruku izmjenu kada je na teren poslao Cvijanovića umjesto Spreme, a Subića umjesto Gajića, te izmjene nisu donijele nikakvu korist.

Uslovi u Banovićima bili su zaista teški za igru, s obzirom na to da je kiša neprestano padala tokom meča. U 72. minuti Erić je čudesno spasio mrežu zaustavivši udarac sa tri metra.

Do kraja susreta Erić je uspio zabilježiti sjajnu odbranu nakon što je iz teške situacije prema njegovom golu šutirao Cvijanović, pa je tako propala ujedno sjajna prilika za Borac.

U drugoj utakmici dana, Posušje je pobijedilo dobojsku Slogu rezultatom 3:2 i došlo do prve pobjede.

Gradski stadion Banovići. Gledatelja: 1.000. Sudija: Bilbija Luka (Prijedor). Žuti kartoni: Ribić (Sloboda), J. Osmić (Sloboda), Piščević (Borac), Zakarić (Borac). Strijelci: 1:0 – Mehmedović (42), 2:0 – Mehmedović (58).

Sloboda: Erić, Jusić, Devedžić, Maksimović (63. Ćivić), Mehmedović, Komazec (83. Osmanković), J. Osmić, Kapetanović, Vošnjak, M. Osmić, Delić (75. Hadžibeganović). Trener: Adnan Jahić.

Borac: Pavlović; Andrić, Gajić (62. Cvijanović), Vojnović, Spremo (62. Subić); Piščević, Popara, Meleg (10. Zakarić); Kulašin (56. Lukić), Tatar; Mrkaić. Trener: Nenad Lalatović. (TL – Sport1 – Foto: Darko Zabuš)