Prva pobjeda OKK Slobode: Domaći imali +24, Bratunac ublažio poraz (Foto)

Konačno su i košarkaši OKK Slobode slavili u domaćem prvenstvu.

U susretu 3. kola Prvenstva BiH, večeras su u Mejdanu pobijedili ekipu Bratunca rezultatom 91:81 (23:15, 17:18, 30:18, 22:30).

Pobjeda tuzlanske ekipe nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Nakon 40:33 na poluvremenu, odigrali su vrlo dobro treću četvrtinu, u kojoj su ostvarili najveću prednost – od čak 24 poena (84:60 u 25. minuti).

Bratunčani, kojima je ovo prvi poraz u ligi, uspjeli su do kraja utakmice osjetno ublažiti poraz, ali ne i spriječiti pobjedu domaćeg sastava, u kojem su prve violine bili Rashuin Davis sa 17 i Ibrahim Durmo sa 16 koševa.

Dvocifren skor ostvarili su još Jovan Crnić 14, Adi Alikadić 13 i Haris Delalić 11 poena.

U ekipi Bratunca najviše poena postigli su Antonio Wade 26 i Nikola Ćirković 18. (mp – Foto: Darko Zabuš)